Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat kezdeményezésére 14 vállalat és 22 helyi civil szervezet részvételével indult útjára a Civil Üzleti Iskola Óbudán. A hazánkban egyedülálló programsorozat célja a helyben (is) működő vállalatok és a kerületben tevékenykedő civil szervezetek közötti partnerség élénkítése.
A „gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan” elv alapján hívta életre Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat és szakmai partnere, a Civil Impact Nonprofit Közhasznú Kft. a Civil Üzleti Iskolát Óbudán. A program fő célja, hogy összehangolja a kerületben működő szereplőket, továbbá segítse abban a civil szervezeteket, hogy kilépve saját szolgáltatási körükből, kompetenciáikkal hogyan tudnak jól és hatékonyan segíteni az Önkormányzatnak és a vállalatoknak fenntarthatósági feladataik megvalósításában, a for-profitok környezeti és társadalmi aspektusú fejlesztésében.
„Minden olyan kezdeményezés fontos számunkra, amely a kerület fenntarthatóságát rövid és hosszú távon tudja segíteni – mondta el dr. Kiss László, Óbuda-Békásmegyer polgármestere. – Mindemellett hiszünk abban, hogy az Óbuda-Békásmegyeren működő vállalatok, civil szervezetek és az Önkormányzat együttműködéséből egy win-win helyzet tud létrejönni. A programban részt vevő vállalatoknak fontos, hogy helyben segítsenek helyi feladatok, problémák megoldásában, ráadásul keresik azokat a kompetenciákat, amelyekkel saját fenntarthatósági tevékenységeiket tudják támogatni. A civil szervezetek keresik a kapaszkodókat saját gazdasági működésük biztosításához, az Önkormányzat pedig igyekszik platformot teremteni ehhez, ráadásul a kerületben is számos fontos feladat van, amelyben a partnerség elengedhetetlen” – tette hozzá a polgármester.
A programban óbudai székhellyel vagy telephellyel rendelkező vállalatok vesznek részt, így az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt., a BioTechUSA, a Canon Hungaria, a dm Kft., az Erste Bank Hungary Zrt., a Graphisoft Park, a Hilti Hungária Kft., a Market Zrt., a Microsoft Magyarország, a Praktiker, a PwC Magyarország, az UniCredit Bank és a Számlázz.hu. A képzés során a vállalatok saját tudásukat, jó gyakorlataikat osztják meg a részt vevő civil szervezetekkel, illetve az egyes képzési napok helyszíneit is biztosítják.
A program végére az óbudai civil szervezetek azt vállalják, hogy kidolgoznak egy olyan szolgáltatást, amely vagy a kerület fenntarthatóságát segítő feladatok megoldásában, vagy a vállalatok környezeti, társadalmi fenntarthatóságát célzó folyamataiban nyújt segítséget. A projekt november közepéig tart.