2022. október 6-án az óbudai Civil Üzleti Iskola 4. képzési napja zajlott a Graphisoft Parkban. A nap témája a pénzügyi tervezés volt, amelyről vállalati szakértők tartottak előadásokat a civil szervezetek képviselőinek.
Az Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat által életre hívott Civil Üzleti Iskola célja az Önkormányzat, a helyi cégek és civil szervezetek között olyan nyertes helyzeten alapuló kapcsolatrendszer és tudásmegosztási platform kialakítása, amely képes reagálni a helyben felmerülő problémák megoldására, különös figyelemmel a fenntarthatósági szempontokra. Célunk, hogy ezen a szemléleten alapuló együttműködések révén megerősödjenek a helyi közösségek és az innen induló kezdeményezések, mélyüljön a vállalatok elköteleződése, a civil szervezetek forrásainak diverzifikálódása, és széles társadalmi konszenzuson alapuló megoldások szülessenek a kerületi problémákra.
A legutóbbi képzési nap során az üzleti és pénzügyi tervezésről, és a Canvas modellről tartott előadást Márton Barbara a PwC Magyarország szakértője, majd a résztvevők kis csoportokban igyekeztek pénzügyi tervet készíteni 1-1 projektjükhöz. Bolyán Róbert, az Unicredit Bank Social Impact Banking területének vezetője a projektfinanszírozásról beszélt, végül pedig Kocsány János, a Graphisoft Park ügyvezetője mesélte el a Graphisoft Park rendkívül izgalmas sikertörténetét. A nap zárásaként Kiss Gyöngyvér, a Civil Impact ügyvezetője tartotta meg „fejlesztési perceit”, hiszen a képzéssorozat célja, hogy a 6 alkalom végére a civil szervezetek kidolgozzanak egy olyan szolgáltatást, mely helyi, óbudai problémára ad választ és/vagy segítséget jelent a programba bevont vállalatok számára feladataik megoldásában.
Köszönjük a vendéglátást a Graphisoft Parknak, a tartalmas előadásokat és a civil szervezetek töretlen lelkesedését, érdeklődését!