Harmadik alkalommal fogott össze Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata és helyi vállalatok a civil társadalom megerősítéséért az Óbudai Civil Üzleti Iskola keretein belül. A program azt a célt szolgálta, hogy a kerület szereplői közösen keressék meg a válaszokat a lokálisan felmerülő problémákra, fenntarthatósági kérdésekre. Idén 20 civil szervezet kapott gyakorlati tudást a vállalatokkal, intézményekkel való partnerségek kialakításáról. Az általuk kialakított társadalmi, környezetvédelmi szolgáltatásokból került be 13 a képzés zárásaként szolgáló Civil Szolgáltatási Portfólióba.
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat három évvel ezelőtt indította útjára a Civil Üzleti Iskola programsorozatot. A hazánkban egyedülálló kezdeményezés célja a civil társadalom erősítése, a kerületben működő nonprofit szervezetek összekapcsolása az üzleti élet szereplőivel, hogy közösen keressék meg a válaszokat lokálisan felmerülő problémákra, fenntarthatósági kérdésekre.
Most lezárult a programsorozat harmadik évada, amelyben idén is elképesztő mennyiségű tudást, kapcsolatot, jógyakorlatot osztottak meg egymással a résztvevők.
„Innovatív, jövőálló és széles körű programmal segíti a III. kerületi civil szervezeteket Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat. A hagyományosnak mondható egyedi és pályázati úton történő támogatás mellett a Civil Üzleti Iskola egyedülálló módon teremti meg a win-win-win helyzetet a kerületi közigazgatás, a civil- és a vállalati szektor között” – mondta el a programról Burján Ferenc, Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat alpolgármestere. A program, mint kiemelte, erősíti a civil szervezetek munkatársaiban az üzleties fellépést, a tudás iránti vágyat, a komfortzónából való kilépést, a felelősségvállalást.
A Civil Üzleti Iskola három évfolyamában eddig 34 civil szolgáltatás született meg, amelyekkel nemcsak új bevételekhez, új erőforrásokhoz jutnak a civil szervezetek, de olyan projekteket is megvalósíthatnak vállalati szereplőkkel és az önkormányzattal közösen, amelyek a kerület és a lakosok hosszú távú érdekeit szolgálják. Civil-vállalati partnerségek jöttek létre többek között a kerület természeti értékeinek megőrzésére faültetéssel, vállalati önkéntesek segítettek a kerület hulladékmentesítésében, tárgyi felajánlást kaptak rászoruló családokat támogató szervezetek. A Civil Üzleti Iskolában partnerségre lépő vállalatok és nonprofitok Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat koordinációjával több mint 60 millió forint kerületben testet öltő értéket teremtettek közösen.
Látássérült gyógymasszőrök, hulladékvadászat, érzékenyítő önkéntes munka, csapatépítő sportnapok – csak néhány példa azokra a programokra, amelyeket óbudai civil szervezetek kínálnak vállalatoknak partnerségre. A portfólió az Óbudai Civil Üzleti Iskola lezárásaként jött létre, célja pedig, hogy elősegítse az önkormányzat, a vállalati és a civil szféra hármas együttműködését a kerületben.
A sikerrel megvalósított programsorozat céges partnerei többek között: az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt., a Binx Zrt., a BioTechUSA, a Canon Hungaria, a Graphisoft Park, a Market Zrt., az OPUS Energetika, a Telekom Nyrt. és a Számlázz.hu.
Az Óbudai Szolgáltatási Portfólióban részt vevő civil szervezetek: A Jövő Záloga KHE, Aquincum Mocsáros Közhasznú Egyesület, Art’s Harmony Társaság, Békásmegyeri Vándor Kerékpáros Klub, Egyboglya Alapítvány, FÁK Közösségi Egyesület, Fortissimo Együtt a Sportoló Ifjúságért Alapítvány, Mazsola Kuckó Alapítvány, Óbuda-Hegyvidékiek Egyesülete, Óbudai Sportegyesület, Vakok- és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Regionális Egyesülete, Youlution Egyesület, Zöld Erdő Egyesület.