Vállalati összefogás Óbudán a kerület és az abban működő szereplők fenntartható működéséért

Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat kezdeményezésére 14 vállalat és 22 helyi civil szervezet részvételével indult útjára a Civil Üzleti Iskola Óbudán. A hazánkban egyedülálló programsorozat célja a helyben (is) működő vállalatok és a kerületben tevékenykedő civil szervezetek közötti partnerség élénkítése.

A „gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan” elv alapján hívta életre Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat és szakmai partnere, a Civil Impact Nonprofit Közhasznú Kft. a Civil Üzleti Iskolát Óbudán. A program fő célja, hogy összehangolja a kerületben működő szereplőket, továbbá segítse abban a civil szervezeteket, hogy kilépve saját szolgáltatási körükből, kompetenciáikkal hogyan tudnak jól és hatékonyan segíteni az Önkormányzatnak és a vállalatoknak fenntarthatósági feladataik megvalósításában, a for-profitok környezeti és társadalmi aspektusú fejlesztésében.

„Minden olyan kezdeményezés fontos számunkra, amely a kerület fenntarthatóságát rövid és hosszú távon tudja segíteni – mondta el dr. Kiss László, Óbuda-Békásmegyer polgármestere. – Mindemellett hiszünk abban, hogy az Óbuda-Békásmegyeren működő vállalatok, civil szervezetek és az Önkormányzat együttműködéséből egy win-win helyzet tud létrejönni. A programban részt vevő vállalatoknak fontos, hogy helyben segítsenek helyi feladatok, problémák megoldásában, ráadásul keresik azokat a kompetenciákat, amelyekkel saját fenntarthatósági tevékenységeiket tudják támogatni. A civil szervezetek keresik a kapaszkodókat      saját gazdasági működésük biztosításához, az Önkormányzat pedig igyekszik platformot teremteni ehhez, ráadásul a kerületben is számos fontos feladat van, amelyben a partnerség elengedhetetlen” – tette hozzá a polgármester.

A programban óbudai székhellyel vagy telephellyel rendelkező vállalatok vesznek részt, így az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt., a BioTechUSA, a Canon Hungaria, a dm Kft., az Erste Bank Hungary Zrt., a Graphisoft Park, a Hilti Hungária Kft., a Market Zrt., a Microsoft Magyarország, a Praktiker, a PwC Magyarország, az UniCredit Bank és a Számlázz.hu. A képzés során a vállalatok saját tudásukat, jó gyakorlataikat osztják meg a részt vevő civil szervezetekkel, illetve az egyes képzési napok helyszíneit is biztosítják.

A program végére az óbudai civil szervezetek azt vállalják, hogy kidolgoznak egy olyan szolgáltatást, amely vagy a kerület fenntarthatóságát segítő feladatok megoldásában, vagy a vállalatok környezeti, társadalmi fenntarthatóságát célzó folyamataiban nyújt segítséget. A projekt november közepéig tart.

 

 

OSZD MEG HA TETSZETT!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

AlaCOOLj! társasjáték bemutatása

  Az önkéntesek, tagok elérése, bevonása, hatékony foglakoztatása nagyon fontos eleme a civil munkának. Annak érdekében,  hogy ezt minél hatékonyabban végezhessük, ráadásul a középiskolás fiatalokat

Skip to content