Vállalati összefogás Óbudán a kerület és az abban működő szereplők fenntartható működéséért

Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat kezdeményezésére 14 vállalat és 22 helyi civil szervezet részvételével indult útjára a Civil Üzleti Iskola Óbudán. A hazánkban egyedülálló programsorozat célja a helyben (is) működő vállalatok és a kerületben tevékenykedő civil szervezetek közötti partnerség élénkítése.

A „gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan” elv alapján hívta életre Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat és szakmai partnere, a Civil Impact Nonprofit Közhasznú Kft. a Civil Üzleti Iskolát Óbudán. A program fő célja, hogy összehangolja a kerületben működő szereplőket, továbbá segítse abban a civil szervezeteket, hogy kilépve saját szolgáltatási körükből, kompetenciáikkal hogyan tudnak jól és hatékonyan segíteni az Önkormányzatnak és a vállalatoknak fenntarthatósági feladataik megvalósításában, a for-profitok környezeti és társadalmi aspektusú fejlesztésében.

„Minden olyan kezdeményezés fontos számunkra, amely a kerület fenntarthatóságát rövid és hosszú távon tudja segíteni – mondta el dr. Kiss László, Óbuda-Békásmegyer polgármestere. – Mindemellett hiszünk abban, hogy az Óbuda-Békásmegyeren működő vállalatok, civil szervezetek és az Önkormányzat együttműködéséből egy win-win helyzet tud létrejönni. A programban részt vevő vállalatoknak fontos, hogy helyben segítsenek helyi feladatok, problémák megoldásában, ráadásul keresik azokat a kompetenciákat, amelyekkel saját fenntarthatósági tevékenységeiket tudják támogatni. A civil szervezetek keresik a kapaszkodókat      saját gazdasági működésük biztosításához, az Önkormányzat pedig igyekszik platformot teremteni ehhez, ráadásul a kerületben is számos fontos feladat van, amelyben a partnerség elengedhetetlen” – tette hozzá a polgármester.

A programban óbudai székhellyel vagy telephellyel rendelkező vállalatok vesznek részt, így az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt., a BioTechUSA, a Canon Hungaria, a dm Kft., az Erste Bank Hungary Zrt., a Graphisoft Park, a Hilti Hungária Kft., a Market Zrt., a Microsoft Magyarország, a Praktiker, a PwC Magyarország, az UniCredit Bank és a Számlázz.hu. A képzés során a vállalatok saját tudásukat, jó gyakorlataikat osztják meg a részt vevő civil szervezetekkel, illetve az egyes képzési napok helyszíneit is biztosítják.

A program végére az óbudai civil szervezetek azt vállalják, hogy kidolgoznak egy olyan szolgáltatást, amely vagy a kerület fenntarthatóságát segítő feladatok megoldásában, vagy a vállalatok környezeti, társadalmi fenntarthatóságát célzó folyamataiban nyújt segítséget. A projekt november közepéig tart.

 

 

OSZD MEG HA TETSZETT!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on linkedin

Táncolni JóóÓbuda! – Békásmegyer

  Mi lehetne jobb, mint vidám zenére mozogni, táncolni? A Diamond Sportegyesület és Harcművészeti Iskola, amely már 32 éve működik Óbudán, beindította a zenés-táncos rendezvényeket, havi

Idén is tavaszi Római-parti szemétszedés

Május 20-án szemétszedési akcióra várunk mindenkit, akinek fontos a Római-part tisztasága. A Mi Rómaink Egyesület vezetésével és civil szervezetek közreműködésével szemétszedési akciót hirdetünk, hogy együtt

Nyárindító Játékfesztivál

  A nagy sikerre való tekintettel 2023. június 3-án (szombaton) ismét egész napos játékfeszti­vált rendez a homoludens.hu Egyesület a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban. Gyerekjátékokkal

Nyári napközis lovas táborok

  Az Aranypatkó Lovarda 2023-ban is sok szeretettel várja a 5-14 éves korú, kezdő és haladó lovas gyerekeket napközis táborukba! TURNUSOK: 1. JÚNIUS 19.- 23.

Jóbuda Harmadik KerületiKözösségi Alapítvány padavató

Fogadjon örökbe Ön is egy padot!

  A JÓbuda Közösségi Alapítvány április 25-én padavatót tartott a Pók utcai lakótelep Máltai játszótere melletti fitneszpark két padjánál. Az ünnepélyes átadón dr. Kiss László,

Skip to content