A hazánkban egyedülálló programsorozatot a nagy sikerre való tekintettel immár harmadszor indítja el Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat. A Civil Üzleti Iskola legfontosabb célja az Önkormányzat, a helyben működő vállalatok és a kerületben tevékenykedő civil szervezetek közötti partnerség élénkítése. Egyúttal célul tűztük ki, hogy fejlesszük, képezzük a civil szervezeteket annak érdekében, hogy saját kompetenciáikat felhasználva jól, hatékonyan és üzleti alapon tudjanak segíteni az Önkormányzatnak és a vállalatoknak fenntarthatósági feladataik megvalósításában. A 21. század civil szervezete nemcsak támogatásokból, pályázati lehetőségekből tudja fenntartani magát, finanszírozni működését, hanem olyan szolgáltatási portfólióból is, mely segíti az üzleti gondolkodás és egy üzleti „láb” kiépítését is.
A programba 2022-ben és 2023-ban összesen több mint 20 vállalat és 30 civil szervezet kapcsolódott be, és megszületett a III. kerület két Civil Szolgáltatási Portfóliója. A Civil Üzleti Iskola a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok pályázatán második helyezést ért el. A program eredményességét mutatja, hogy az elmúlt két évad után a kerületben számos együttműködés valósult meg szektorok között (pl. vállalati önkéntes programok, pro bono szakmai segítségnyújtás, termékadományok stb.) Összesen több mint 8 millió forintnak megfelelő értékteremtés jött létre Óbuda-Békásmegyeren a Civil Üzleti Iskolában létrejött partnerségeknek köszönhetően. (A programról készült kisfilmet megtekintheti itt.)
Az Önkormányzat 2024-ben ismét térítésmentes lehetőséget biztosít a részvételre a III. kerületben működő civil szervezetek számára.
A Civil Üzleti Iskola szakmai együttműködő partnere a civil–vállalati–önkormányzati együttműködések és partnerségek piacvezető szervezete, a Civil Impact Nonprofit Közhasznú Kft.
A 6+1 alkalmas programnak idén is hangsúlyos eleme, hogy a civil szervezetek gyakorlati betekintést kapnak a kerületben működő vállalatokkal való együttműködési lehetőségekbe, valamint új típusú alternatív forrásteremtési módszerekkel (elsősorban piaci alapú szolgáltatások kialakításával) ismerkedhetnek meg – figyelemmel arra, hogy Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat célja, hogy hosszabb távon a civil szervezetek fenntartható és felelős működése kerüljön előtérbe a folyamatos támogatások nyújtása helyett.
A képzéssorozattal kapcsolatos minden fontos információ megtalálható az alábbi dokumentumokban: